Żywe wspomnienia zapisane w soczystych kadrach fotografii i filmu

Najczęstsze pytania

Czy pracujecie legalnie?
Tak. Jesteśmy legalnie zarejestrowaną firmą. To oznacza, że we współpracy z nami chronią Państwa wszystkie przepisy o ochronie konsumentów, czego nie zagwarantuje Państwu nigdy osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej.
Każde zlecenie potwierdzane jest w formie pisemnej umowy, a na wykonaną usługę wystawiamy rachunek.


Czy posiadacie pozwolenie na fotografię i filmowanie w kościołach?
Oczywiście. Posiadamy ważne zezwolenie Kurii Diecezjalnej na fotografowanie i wideofilmowanie ceremonii kościelnych. Jest to dokument często wymagany przez duchownych warunkujący możliwość fotografowania i filmowania w kościele.


Na jakim obszarze pracujecie?
Pracujemy głównie na obszarze województwa podkarapackiego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie abyśmy realizowali reportaż ślubny w dowolnym, wskazanym przez Państwa miejscu w kraju.


Jak wygląda Wasza praca w dniu ślubu?
Pracę rozpoczynamy od wspólnie z Państwem ustalonego punku - zazwyczaj przygotowań lub błogosławieństwa. Przez cały dzień staramy się pozostać jak najbardziej "w cieniu", pozwalając przez to wszystkim osobom, szczególnie Młodej Parze, na naturalność. Jednocześnie staramy się pozostać w centrum wydarzeń, by udokumentować wszystkie emocje i wydarzenia tego dnia. Film realizowany jest przez dwóch operatorów, dzięki czemu mogą oni ograniczyć przemieszczanie się, tym samym nie zwracając na siebie uwagi, a fotograf gdy tylko może pracuje w świetle zastanym, nie rozpraszając błyskiem gości i Młodej Pary.


Jakiego sprzętu używacie?
Pracujemy wyłącznie na wysokiej klasy sprzęcie renomowanych marek z branży foto/wideo (m.in. Nikon, Manfrotto, Rode), który jest gwarancją niezawodności oraz wysokiej jakości technicznej ostatecznego materiału. Zawsze jednak jesteśmy wyposażeni w zapasowe aparaty, obiektywy, karty pamięci, akumulatory - na wszelki wypadek.


Sesja plenerowa w dniu ślubu czy w inny dzień?
Decyzja należy do Państwa. My zawsze doradzamy wykonanie sesji ślubnej w inny dzień. Państwo Młodzi, zamiast myśleć o tym, co się dzieje na sali, mogą skupić się na sobie nawzajem, co daje nam możliwość uchwycenia pięknych, ulotnych chwil i panujących w nich emocji na zdjęciach i filmie.
Sesja w innym dniu zazwyczaj wykonywana jest do tygodnia po weselu, i trwa ok 3-4 godzin. Z naszej strony nie ma też problemu z zaplanowaniem i wykonaniem "sesji wyjazdowej", kiedy to możemy się udać na całodniowy plener w miejsca bardziej oddalone.


Czy materiał jest obrabiany?
Tak. Każde zdjęcie i cały film jest poddawany profesjonalnej obróbce cyfrowej, w tym korekcji kontrastu, kolorów, a także montażowi i obróbce obrazu i dźwięku, celem osiągnięcia jak najlepszego efektu końcowego.


Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować terminy?
Im wcześniej, tym lepiej. Z naszej strony nie ma problemu z zarezerwowaniem terminu nawet na tydzień przed uroczystością, jednakże może się okazać, że termin ten został wcześniej zajęty. Średnio terminy "w sezonie" (między majem a październikiem) rezerwowane są z około 8-12 miesięcznym wyprzedzeniem.


W jaki sposób mogę zarezerwować termin?
Wstępne rezerwacje przyjmujemy drogą mailową bądź telefoniczą. Jednakże termin zostaje ostatecznie zarezerwowany dopiero w momencie podpisania umowy i wpłacenia zaliczki. Do tej pory obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".


Close More Info